The ad Mustang ML90 equipment trailer for sale by auction has been sold and is not included in the search!
Similar ads
Sold
1/56
Brand:
Mustang
Model:
ML90
Type:
equipment trailer
Year of manufacture:
2016
Load capacity:
9,000 kg
Gross weight:
10,800 kg
Location:
Sweden Karlstad6609 km from you
Placed on:
more than 1 month
Seller stock ID:
2066020
Auction:
1
Ending date:
2024-08-13 10:35
Axles
Number of axles:
2
Condition
Condition:
used
Sparsamt användInformation från nuvarande ägare:Objektet fungerar, inga kända anmärkningar eller felKända anmärkningar och fel:Yttre slitage kan förekommaKända reparationer och lagningar:Nytt virke på lastyta 2024Service:Service har genomförts de senaste 12 månaderna i egen regiKommentar om service:Senaste service sommaren 2024
Drag: Längd ca. 1500 mm
Däck: 10.0/75-15.3
Längd (m): Lastyta exklusive ramp ca. 3950 m
Bredd (m): Ca. 2550 mm , lastyta 2375 mm
Höjd (m): Ca. 1100 mm vid högsta punkt
Övriga mått: Totallängd ca. 7270 mm Yta framför flak Längd ca. 1950 mm Bredd 860 mm
Förhöjningsdrag
Hydrauliska bromsar
Led belysning
40 km/h
12 volt elsystem
Manuell tipp
Sträckmetall för lastning av maskin med gummilarver
Bromsklossar